Motocyklisté mohou být nyní v bezpečí díky „airbagovým džínám“

Motocyklisté mohou být brzy ve větším bezpečí díky společnosti, která vyrobila první airbagový oblek na světě.

Oděv je vyroben z nejpevnějšího denimu na planetě. Ještě unikátnější jsou airbagy, které se aktivují prostřednictvím malých CO2 patron, kdykoli jezdec spadne z kola.

Spoušťový mechanismus je popruh spojující džíny s motocyklem. Když dojde k nehodě na silnici, popruh vytvoří proražení v nábojích, které nafouknou airbagy.

Pokud je jezdec shozen z kola, okamžitě se spustí ochranný vzduchový polštář. Poté jsou CO2 kartuše vyměnitelné.

Zatímco airbag zvládá síly nárazu, jednovrstvá džínovina zvaná „Armalith“ zvládá síly oděru, podle úředníků švédské společnosti Airbag Inside.

Tvrdí, že testovali džíny značky Mo’cycle při rychlostech až 70 km/h, s pouze minimálním oděrem látky.

„Airbag pokrývá nové oblasti na spodní části těla – oblasti, které dříve nebyly chráněny před nárazy, jako jsou stehna, zadní část těla a zejména ocasní kost.

„Ochrana první kosti páteře pomocí technologie airbagů je průlomová, protože zranění páteře jsou ta, která paralyzují jezdce na motocyklech,“ uvádí se v crowdfundingové kampani společnosti.

Mo’cycle airbag oblečení – SWNS

„Airbag Jeans snižují riziko zranění, jsou stejně pohodlné jako jakékoli jiné kalhoty a jsou 100% opakovaně použitelné.“

Online prodej probíhající na crowdfundingové platformě indiegogo.com umožňuje každodenním motocyklistům nebo maloobchodníkům objednat si produkt nyní za 528 $ (499 EUR).

Moses Shahrivar už roky vyvíjí ochranné motorkářské oblečení a je zakladatelem módního technologického startupu Mo’cycle.

První prototyp navržený Shahrivarem v roce 2005 byly džíny z kevlaru a kůže, ale tyto džíny s airbagem jsou prodyšné a přicházejí v uvolněném nebo pravidelném střihu.

Společnost slibuje termín dodání někdy v létě. Mnohem více se můžete dozvědět na stránce kampaně, zde . Podívejte se na video Mo’cycle níže…