93letá babička vytvořila Buckinghamský palác pouze z vlny

Pra-pra babička přezdívaná ‚královna pletení‘ vytvořila masivní šest stop dlouhou repliku Buckinghamského paláce vyrobenou výhradně z vlny.

Margaret Seaman strávila osm měsíců pletením modelu hlavního sídla Jeho Veličenstva v Londýně poté, co se tomuto řemeslu vážně začala věnovat před 10 lety.

Ještě lepší je, že 93letá žena použila své řemeslo k získání více než 120 000 dolarů na charitu a kvůli svému novému statusu celebrity ji zastavují na ulici.

„Nyní, když sedím v autě, když jsme venku, lidé mi klepou na okno a říkají: „Vy jste ta dáma, která plete?

„Ale já se necítím jinak – pořád jsem Margaret.“

Její nejnovější výtvor, vlněný Buckinghamský palác, byl s láskou stavěn několik měsíců z polystyrenových bloků pro konstrukci a kabeláž pro vytvoření bran.

Vyznačuje se drobnými strážci s klobouky z medvědí kůže a chodci zírajícími na velký palác s terénními úpravami a stromy kolem stavby.

Nyní je až do 19. března vystaven na fóru The Forum na Norfolk Makers Festival v Norwichi.

Navzdory obdivu, kterého se jí dostalo, se nezaváže k vytvoření dalších královských statků a říká, že složitý detail brány byl nejtěžší.

„Miluji velké výzvy a rád se zaměstnávám. Ani ve snu mě nenapadlo, že to povede k takovému vzrušení.“

Matka čtyř dětí je babičkou ve věku 13 let, prababičkou dvěma a praprababičkou jednoho malého chlapce.

„Je pro mě těžké chodit,“ řekla vdova z Caistor-on-Sea v Norfolku. „Moje dny zahradničení a procházek skončily, ale mohu sedět, plést a vybírat peníze na dobré účely.“

Vstoupila do pletařského klubu pro společnost poté, co ztratila svého 86letého manžela Freda.

Majitelka zábavního parku v důchodu se proslavila poté, co v roce 2019 strávila 13 hodin denně vytvářením královského Sandringhamského paláce v Norfolku, včetně stájí.

Během pandemie Covid-19 se pak začala nudit a proměnila 34 kuliček vlny v nemocnici NHS ‚Knittinghale Hospital‘.

Ztratila počet kuliček vlny, které použila pro Buckinghamský palác, odhaduje, že bylo použito „nejméně 100“ kuliček darovaných z Wool Warehouse.

Margaret, která žije se svou 74letou dcerou, říká: „Obvykle pletu asi osm nebo devět hodin během dne a pak jdu spát ve 21:00 a pletu další tři nebo čtyři hodiny.

„Všechno mám normálně v hlavě, nepřestávám si věci zapisovat. Vždycky si myslím, že je to ztráta času.

„Začnu na kusu, pracuji na něm tak daleko, a když se pak zaseknu a nemůžu přemýšlet, co dál, nechám toho a začnu s něčím jiným. Obvykle mám na cestách pět nebo šest kusů najednou a pracuji na tom, co mi můj mozek řekne, abych udělal.“

Vystavením svých neuvěřitelných děl získala více než 100 000 liber (120 000 $) na různé účely a právě darovala 10 000 liber třem velkým nemocnicím v Norfolku.

Producentka festivalu Norfolk Makers, Jayne Evans, řekla, že nebyla šokována, když Margaret získala medaili Britského impéria (BEM) poté, co poprvé vystavila svůj Knitted Sandringham – založený na venkovském sídle královské rodiny.

„Margaret ohromuje davy na našem festivalu už několik let. Je vzorem pro starší lidi i mladší generace a stala se pro mě jako drahá babička.“

Byla také výstižně oceněna ‚Oldie Champion Knitter of the Year‘, kterou uděluje Oldie Magazine a kterou v roce 2021 uděluje vévodkyně z Cornwallu.

Margaret doufá, že se svým nejnovějším projektem získá peníze na nový dětský hospic v nemocnici Addenbrookes v Cambs.