Kvarnerské ostrovy – dokonalé místo pro dovolenou v Chorvatsku

Ostrovy se rozkládají v jižním konci oblasti Istrie. Návštěvníky lákají především na krásné pláže, různé možnosti ubytování chorvatsko, na zábavu a příjemná je i atmosféra jejich středověkých městeček. Na své si přijdou také milovníci přírody a kulturních nebo historických památek.

Celé souostroví je složeno jednak z vnějšího pásu ostrovů, do něhož patří Cres, Lošinj, Unije, Susak, Ilovik a ještě navíc několik malých ostrůvků. Druhou část představuje vnitřní pás ostrovů převážně větších – Krk, Rab, Pag.

Proč právě návštěva Kvarnerských ostrovů?

Pokud si je prohlédnete zblízka, uvítají vás bohatá vegetace, příjemné pláže, pozoruhodná starobylá městečka a vesničky. Díky tomu byla tato oblast centrem zájmu turistů už v minulosti a turistický ruch zde má starobylou tradici.

Místní obyvatelé věnují prvořadou pozornost právě cestovnímu ruchu. Pečují o životní prostředí, mají zájem na čistotě místních pláží i moře, o vegetaci a vytvářejí dokonalé podmínky pro odpočinek, turismus i sportovní vyžití všech návštěvníků. Také ubytovací zařízení prošlo velkou modernizací. Díky tomu je dovolena chorvatsko v této lokalitě velmi oblíbená.

K odpočinku a relaxaci zvou nejen velké pláže, ale i malé a soukromé zátoky. Na své si přijdou především milovníci různých vodních radovánek. Patří mezi ně nejen koupání a potápění, ale také rybolov nebo jachting. Centrum jachtingu představuje především ostrov Krk, dále jsou to pak ostrovy Rab nebo Cres. Milovníky potápění pak láká především ostrov Cres. Zde se nachází i velmi známá potápěčská škola. Na souši si pak můžete zahrát různé míčové hry.

Také možnosti ubytovacích služeb jsou široké. Velou nabídku různých ubytovacích zařízení nejen v této oblasti naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.