Domácí prostředky pro boj s kvasinkovými infekcemi

Jednou z nejčastějších příčin vaginálních kvasinkových infekcí je Candida albicans, která způsobuje příznaky, jako je výtok, zápach, svědění a zarudnutí pysků, přičemž zarudnutí se v některých případech rozšiřuje na horní část stehna.

Zdravé návyky pro boj s kvasinkovými infekcemi

  • Zabraňte vlhkosti v intimních partiích – Nezapomeňte se po použití koupelny dobře osušit. Kvasinky rostou a rozmnožují se v teplém, vlhkém prostředí, takže je důležité důkladně vysušit vaginální oblast po sprchování nebo koupání. Kvasinková a vaginální infekce se ve vlhkém prostředí rychle rozšižuje.
  • Noste prodyšné spodní prádlo – Pokud je to možné, noste prodyšné spodní prádlo, abyste se vyhnuli vlhkosti a teplu. Pokud chcete nosit nylonové spodní prádlo, ujistěte se, že obsahuje nějakou bavlnu. Neprodyšné spodní prádlo podporuje vlhost, což je ideální prostředí, aby vznikla kvasinková infekce.
  • Dodržujte správné hygienické návyky – Ať už trpíte kvasinkovou infekcí nebo ne, měli byste se umýt jemným mýdlem určeným pro intimní hygienu, napříkla mýdlo značky GYNELLA®. Vyhněte se parfémovaným sprchvým gelům a mýdlům. Denně perte prádlo a vyhněte se sdílení ručníků, mýdel a dalších předmětů osobní hygieny.

Co může pomoci?

Vaginální tablety značky GYNELLA® jsou spolehlivými pomocníky, kteří pomohou v boji s nepříjemnou infekcí, ale také s infekcí, která je způsobena grampozitivními mikroby (streptokok, stafylokok) a gramnegativními mikroby (Bacteroides). Součást balení tablet značky GYNELLA® je aplikátor, který usnadňuje zavádění tablety do pochvy.

Další známou ppložkou, která může podpřit léčení je jogurt. Jogurt je, po tabletách, jedním z nejlepších léků pro boj s vaginálními kvasinkovými infekcemi. Pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu kyselin díky bakteriím, které obsahuje.