Jak na kvalitní spánek? Pomůže dobrá postel a matrace

Spánek, společně s odpočinkem, patří k základním lidským biologickým potřebám a nedá se ničím nahradit.

Během spánku dochází k odplavování toxinů z mozku. Ty se tam objevují během dne. Spánek podporuje obnovu fyzické i psychické síly a zároveň funguje jako prevence proti celé řadě nemocí. Eliminuje riziko vzniku vysokého krevního tlaku. Má pozitivní vliv na naši paměť, obranyschopnost a pochody hormonálního a metabolického charakteru. Jeho rytmus řídí část mezimozku, ve které se, kromě jiného, tvoří melatonin, což je hormon, který udává spánkový rytmus.

Chceme-li, aby byl náš spánek kvalitní, je potřeba mu připravit vhodné podmínky. K těm patří i kvalitní postel s matracemi. Prohlédněte si nabídku na webu matrace.purtex.cz.

Společnost PURTEX

Jedná se o českého a slovenského výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Nabízí i rošty do postele.

Společnost funguje na našem trhu velmi dlouhou dobu a pro svou výrobu používá jen ty nejmodernější evropské technologie. Také materiály jsou výhradně testované a certifikované podle mezinárodní normy ÖKO-TEX.V roce 2005 proběhlo schválení výrobků ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, od roku 2006 započalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.

Tip pro kvalitní spánek – postel z masivu

Kvalitní postel nejen podporuje dobrý spánek, ale také představuje dominantu ložnice. Mezi kritéria jejího výběru patří nejen zpracování, ale také materiál. K těm nejkvalitnějším se řadí postel z masivu. V nabídce společnosti PURTEX naleznete postele různých rozměrů i designů. Pořídíte-li si postel z masivu, máte jistotu, že váš spánek bude kvalitní. Do kvalitní postele je potřeba vybrat i kvalitní rošt.Ten přebírá zatížení od matrace a rozkládá jej rovnoměrným způsobem.