Kardiolog odhaluje 10 hlavních srdečních příznaků, které byste nikdy neměli ignorovat

Přední kardiolog odhalil 10 nejčastějších srdečních příznaků, které byste nikdy neměli ignorovat – včetně nevolnosti s bolestí na hrudi a únavy po probuzení. Ale nedávný průzkum zjistil, že 54 procent dospělých by nehádalo, že tyto příznaky souvisejí se špatným zdravím srdce.

Dr. Ameet Bakhai, kardiolog konzultant Spire Bushey Hospital v severním Londýně, uvedl další příznaky, které by mohly naznačovat, že vaše srdce není v nejlepším stavu, včetně tíhy v paži při námaze, dušnosti při chůzi do schodů a časté extra nebo vynechané srdeční tepy.

Potíže s ohýbáním a vstáváním, pocit závratě při rychlém vstávání a otoky nohou jsou také indikátory toho, že se vaše srdce nepřizpůsobuje vašim polohám nebo zadržuje v těle náhradní tekutinu a vyžaduje pozornost.

Polovina z 2 000 dotázaných britských dospělých uvedla, že již dříve trpěla alespoň jedním z těchto příznaků.

Bakhai, který se zvláště zajímá o to, jak faktory životního stylu mohou ovlivnit zdraví srdce, říká, že dospělý se zdravým srdcem by měl být schopen vyběhnout dvě patra schodů, aniž by se zadýchal a dřepl si na záchod, pokud nemá žádné jiné zdravotní potíže. .

Podobně by zdravý dospělý člověk měl být schopen pohodlně zadržet dech po dobu 20 sekund.

„Často ignorujeme naše zdraví srdce a jeho signály, dokud není příliš pozdě,“ řekl Bakhai, který byl poradcem společnosti Healthspan, která si průzkum objednala, ohledně jejich doplňků Love Your Heart ve Velké Británii.

„Většina z nás nemusí absolvovat žádná roční měření, pozorování nebo testy (MOT), takže ignorujeme malé signály, že náš vlastní motor nefunguje ideálně.

„Srdeční problémy se mohou často postupně zhoršovat, až jednoho dne budete mít složitější problém – tomu by se dalo předejít, pokud byste dbali varovných signálů.

„Srdeční problémy mohou být spojeny s jinými věcmi – můžete zvážit, že nebudete schopni vyběhnout dvě patra schodů, spíše kvůli plicním potížím nebo nedostatečné kondici nebo přibírání na váze, ale hodně se to překrývá s onemocněním koronárních tepen nebo problémy se srdeční chlopní nebo nepravidelný srdeční rytmus.

Proto je důležité pečovat o své srdce.

Průzkum také zjistil, že každý pátý dospělý uvedl, že po příliš rychlém vstávání pociťuje závratě, zatímco 11 procent pociťuje tlak na hrudi.

Ale třetina si myslí, že takové příznaky mohou být způsobeny řadou různých věcí, zatímco 26 procent je prostě nevidělo jako vážné. 17 procent neuvedlo tyto problémy s jinými lidmi, protože nechtěli být považováni za melodramatické – a 13 procent se považuje jednoduše za příliš mladé na to, aby měli problémy se srdcem.

Bakhai vysvětlil: „Toto je bohužel nedorozumění, protože srdeční onemocnění může postihnout lidi všech věkových kategorií, zejména v éře COVID, protože virus může napadnout srdeční výstelku jako stav nazývaný myoperikarditida (zanícené srdce a srdeční obal).

„Varovné příznaky, jako je tlak na hrudi, bolesti paží nebo čelistí, závratě při vstávání, dušnost s ohýbáním, by měly fungovat jako probuzení, že vaše srdce volá o pomoc.

Čtvrtina dotázaných uvedla, že má zdravotní potíže, jako je vysoký krevní tlak, zatímco 20 procent uvedlo, že má vysoký cholesterol.

72 procent dotázaných v průzkumu OnePoll nikdy nevidělo zdravotníka ohledně srdečních onemocnění, ačkoli 68 procent považuje zdraví srdce za velmi důležité, až na 80 procent lidí ve věku nad 65 let. Přibližně polovina připustila, že musí udělat více, aby si zachovali srdce. v dobrém funkčním stavu.

10 ZDRAVOTNÍCH PŘÍZNAKŮ SRDCE 

Závrať při rychlém vstávání
Dušnost Obtíže
se sehnutím
Palpitace
Tlak na hrudi
Bolest paží – často vlevo
Potíže se vstáváním
Nepohodlí na hrudi (kromě napětí)
Otoky nohou
Časté extra nebo vynechané srdeční tepy